Posted on Leave a comment

Netatmo drošība

Mājokļa drošības nodrošināšana ar viedajām ierīcēm ir viena no svarīgākajām viedās mājas funkcijām. Spēcīga aizsardzības sistēma spēj gan kontrolēt iedzīvotāju piekļuvi mājai, gan aizsargāt pret nepiederošu personu iekļūšanu mājā. Svarīgi, ka mājas saimnieka prombūtnes gadījumā par visiem notikumiem nekavējoties tiek paziņots elektroniski – aplikācija viedtālrunī informēs lietotāju, ja nostrādās logu un durvju, kustības u.c. sensori vai detektori, tāpat pastāv iespēja uzreiz saņemt ziņu no videokameras un apskatīties, kas ir noticis savas prombūtnes laikā. Tāpat nav īpaša pamata raizēm par nevēlamu personu pieslēgšanos viedajai mājai caur internetu, bet izmantotie risinājumi ilgtermiņā ļaus ietaupīt līdzekļus. Vairāk par viedo māju drošību, paredzamajām izmaksām un to popularitāti pavēstīja Endijs Magone, ELEME salona vadītājs tirdzniecības centrā “Riga Plaza”.

Continue reading Netatmo drošība

Posted on Leave a comment

Nogurums, bezmiegs un nespēja koncentrēties. Kā saprast, vai gaiss mājoklī nekaitē veselībai?

Franču kompānijas “Netatmo” radītās ierīces izdarītos mērījumus par gaisa kvalitāti mājoklī var pārraudzīt arī atrodoties ārpus mājas, izmantojot lietotnes tālrunī un datorā, lai nepieciešamības gadījumā kaut vai paskubinātu mājiniekus atvērt logu pirms gulētiešanas. (Foto: Publicitātes foto)

Neapmierinoša gaisa kvalitāte mājoklī var izraisīt ne vien miega un veselības traucējumus gan bērniem, gan pieaugušajiem, bet arī ievērojami samazināt paša mājokļa mūža ilgumu. Lai rūpētos par sevi un savu mājokli, ikdienā nepieciešams uzraudzīt iekštelpu klimatu, izvēloties telpām atbilstošu mitruma, gaisa kvalitātes, gaisa temperatūras un trokšņa līmeni.

Continue reading Nogurums, bezmiegs un nespēja koncentrēties. Kā saprast, vai gaiss mājoklī nekaitē veselībai?

Posted on Leave a comment

Kā noteikt, vai mājoklī ir piesārņots gaiss?

“Netatmo” laikapstākļu ierīces spēj nosūtīt mājokļa iemītniekiem ziņojumus viedierīcēs, izmantojot speciālu aplikāciju. (Foto: “Bajtel” arhīvs)

Pētījumi liecina, ka rietumvalstīs dzīvojošie vidēji 80% sava laika pavada iekštelpās, taču šad tad gaiss četrās sienās mēdz būt piesārņotāks nekā ārpusē.

Continue reading Kā noteikt, vai mājoklī ir piesārņots gaiss?